Covid 19

Ülkemiz ve Dünya’mız tarihsel bir aşamada…

Tıbbi Cihaz Sektörü, COVID-19 salgınının en az hasar ve kayıpla nihayet bulması için üzerine düşeni, üreticisiyle, ithalatçısıyla, perakendeciyle, Krizin başından beri, ticari kaygılarından bağımsız olarak, sağlık hizmetinin sürdürülebilmesi için yurt genelinde kesintisiz üretim, hızlı tedarik, lojistik, servis hizmeti ile sağlık çalışanlarımıza destek olmak için fedakarca mücadele vermektedir.

Sektörümüz, son yıllarda karşılaştığı, kur krizi, tahsilat güçlükleri, SUT fiyat problemleri, zorlayıcı ihale/ sözleşme koşulları, Kamu otoritesinin yeni birçok teknik ve idari değişiklikleri vs. güçlüklerine karşın, ne hizmetini aksatmış, ne de fiyatlarda bir istismara sebep olmuştur. Sektör, tevekkül ile ayakta kalmaya çalışmış, hiç bir sorunu gerekçe görerek ne hizmeti aksatmış, ne de fiyatlarını oluştururken bir istismara sebep olmuştur.

Bütün bunlara rağmen, sektör dışı birkaç spekülatörün, maske, eldiven gibi bazı temel ürünlerde yeltendikleri istismar girişimlerinin Sektör’e mal edilmesini ve bunun böyle değerlendirilmesini asla kabul edemeyiz.

Tıbbi Cihaz Sektör Platformu olarak sektörümüzü anlatan kısa bir tanıtım videosu hazırlanmış olup ekte gönderilmektedir. Sizlerinde tanıtım videosunu web sitelerinizde, sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanızı rica ederiz.

Bu zor günlerin bir an önce geçmesi dileğiyle herkese kolaylıklar dileriz.